Kia pripravila Optimu ako kombi Sportswagon

Keď Kia predstavila koncept kombi naznačujúci novú generáciu Optimy, tak tiež prehlásila, že sa nedostane do sériovej produkcie. Aspoň to si pamätáme. Predstavenie Optimy prebehlo celkom bez problému. Dokonca až tak, že sme si v redakcii mysleli, že to je len dôsledný facelift.

Nová Optima bude aj ako kombi. A vyzerá veľmi dobre. Fakt. Bez srandy. Nie je to len facelift s inou karosériou, ale nový model. Naozaj. Na kufri je spojler a zadné svetlá z LEDiek. Podvozok bude asi podobný tomu, čo použije Hyundai pri budúcej generácii i40.

Kia Optima kombi sa bude volať Sportswagon a bude mať kufor 467 litrov. To naozaj na triedu nie je veľa, najmä keď v rovnakej figuruje aj Superb kombi s kufrom veľkosti Dobšinskej ľadovej jaskyne. Interiér je Kia biznis ako aj v iných modeloch, alebo sa podobá na Genesis?

Poháňať ho bude buď 1,7-litrový naftový CRDi s výkonom 104 kW (142 k). Benzínové alternatívy budú dvojliter s atmosférickým plnením a výkonom 121 kW (162 k). Prepĺňaný dvojliter vypumpuje až 176 kW (240 k). A to už je celkom zaujímavé. S manuálom a pohonom všetkých kolies by mohol byť najvýkonnejší motor slušná zábava. Ale to sa nestane. Ani manuál a turbodvojliter a ani štvorkolka. Teda zatiaľ.

Auto sa začne predávať v štvrtom kvartále tohto roka. A fakt je to pekná Kia…