Keď sa banda konštruktérov hrá so Škodou Citigo

Škoda sa tiež poriadne pripravuje na zraz priaznivcov najmä značiek patriacich do koncernu Volkswagen. Na megalomanskú akciu si automobilka pripravila vozidlo s názvom CitiJet. Je to v podstate Citigo, ktoré prešlo rovnakou kúrou ako Seat Ibiza Cupster.

Takže karbobrúsky, rezné kotúče a strecha dole. Ale to stále nie je všetko. Malé autíčko vyzerá veľmi pekne. Konverzia na kabriolet nie je správne vyjadrenie. Skôr to je speedster. A taký krpatý je naozaj až zlatý. Celý projekt trval pol roka a venovalo sa mu 16 zamestnancov pod vedením hlavného dizajnéra Jozefa Kabana.

Karoséria je nalakovaná modrou metalízou s bielymi detailami. Na Citigo, teda už vlastne CitiJet sú celkom extrémne aj kolesá s diskami s priemerom 16 palcov. Dve koncovky výfuku sú tiež nezvyklé, rovnako ako ručne vyrobený spojler. Maximálny výkon megalomanského motora s objemom 1,0 litra je 55 kW (75 k).

Aj vnútro je zaujímavejšie. Trojlúčový kožou obšitý volant s červenou niťou ladí s hlavicou radiacej páky a ručnou brzdou. Prístrojová doska prekvapí po vonkajšej kombinácii bielo-červenou farebnou témou. Konštruktéri sa zahrali aj na cirkusantov, lebo do krpca natlačili aparatúru s výkonom 300 wattov a LEDky reagujúce na hranú hudbu.

Sériová výroba sa, podľa očakávania, nebude konať.

Skoda CitiJet

Skoda CitiJet back