Citoën DS3 si posvieti novými svetlami

Malé štýlové Citroëny, ktoré majú konkurovať Mini prejdú jemnou zmenou vizuálnej identity prednej časti. Facelift se nedotkne len tvarov malého štýlového auta, ale aj technológií pod prednou kapotou.

Predné svetlá s kombináciou LED a xenónov spotrebujú o 35 percent menej ako konvenčné halogénové pri tlmenom osvetlení a o 75 percent menej pri diaľkových. Majú vydržať až dvadsaťkrát viac ako bežné svetlá, čo znamená životnosť až 20 tisíc hodín.

Pod prednou kapotou sa tiež objavia nové naftové agregáty. Oba spĺňajú normu Euro 6. Slabší nesie označenie Blue HDi 100 a silnejší Blue HDi 120. Slabšia má mať spotrebu 3 litre na sto kilometrov a silnejšia 3,6 litra. Nízka spotreba bude aj doménou verzie e-VTi 82 ETG spaľujúcej benzín. Tej stačí 4,1 litra na sto kilometrov. Určite tomu pomáha aj nastavenie automatizovanej päťstupňovej prevodovky Efficient Tronic Gearbox (ETG).

Nové svetlá sa autu hodia a so slabším naftovým motorom dosahujúcim 74 kW (100 k) bude aj celkom svižný. Je to krok správnym smerom.