Jeep má nový Wrangler, legenda neutrpela

Jeep ukázal pred debutom v Los Angeles prvé obrázky nového Wrangleru. Ku novým generáciám treba pristupovať opatrne a podobne ako Mercedes pri Géčku a Land Rover pri Defenderi tu vôbec nie je priestor na žiadne výstrelky.

Našťastie Jeep vie, že si nemôže dovoliť výrazné experimenty a tomu zodpovedá aj nová generácia. Je, na prvý pohľad, skoro rovnaká ako tá predtým, ale pri detailnejšom skúmaní je jasné, že je úplne nová. Dokonca vyzerá aj širšie, čo by mohlo pomôcť interiéru.

Jeep má ponúknuť viac ako 200 doplnkových výbav v katalógu príslušenstva. Nie je sa čomu čudovať, veď najmä so soft-topom sa dá poriadne čarovať. Tak ako doteraz bude v ponuke s dvomi, či štyrmi dverami ako Unlimited, bude mať soft-top, alebo hard-top. Automobilka vraj pracuje aj na pick-upe.

Pod kapotou má byť prepĺňaný benzínový štvorvalec a naftový agregát s rovnakým počtom valcov. Ako hovorí tradícia, Wrangler nepustí k vode ani motor V6. Využiť by mal prepracovanú verziu 3,6-litrovej pohonnej jednotky, ktorú má aj Grand Cherokee. O pohone všetkých štyroch kolies netreba ani polemizovať, ten bude v ponuke na sto percent, veď Wrangler je predsa terénne auto.

Viac informácií automobilka vypustí pri predstavení 29. novembra. Zatiaľ si môžete prečítať náš test ešte stále súčasného modelu, aj viackrát.

All-new 2018 Jeep® Wrangler Rubicon
All-new 2018 Jeep® Wrangler Sahara
All-new 2018 Jeep® Wrangler Rubicon