Jeep Gladiator sa bude predávať aj v Európe

Jeep Gladiator, teda pickup na báze Wrangleru, bol predstavený už pred nejakým časom. Teraz sa ale do sveta dostala informácia, ktorá poteší aj mnohých našincov. Tento drsný pickup totiž bude dostupný aj v Európe a začiatok predaja je plánovaný na budúci rok 2020.

Možno trochu smutnou správou ale je, že k dispozícii bude iba jediný motor. Trojlitrový naftový šesťvalec so 194kW/260 koňmi a krútiacim momentom 600Nm je ale rozhodne veľmi dobrou variantou a tak možno bude stačiť aj tento jediný agregát v portfóliu. Prevodovka bude taktiež iba osemstupňová automatická a pohon je samozrejme 4×4. V tomto ohľade toho teda noví majlitelia Gladiatoru veľa nevymyslia a ich rozhodovanie bude o to jednoduchšie. V krajinách Stredného východu bude zasa k dispozícii iba benzínový 3,6 litrový Pentastar s 212kW/258 koňmi a osemstupňovým automatom ako v Európe. 

Po motorickej stránke teda nebudú žiadne možnosti personalizácie, avšak k dispozícii budú tri úrovne výbavy. Tými sú Sport, Overland a Rubicon. Okrem prvkov komfortnej výbavy a vzhľadových doplnkov sa ale najviac budú líšiť systémom pohonu. Prvé dva totiž budú vybavené jednoduchším Command Trac 4×4 systémom. Špičkový Rubicon ale dostane Rock Trax 4×4 systém s najmodernejším Dana 44 predným aj zadným diferenciálom s možnosťou voľby 4LO.

Ceny zatiaľ stanovené neboli, pre predstavu ale dodajme, že v USA začínajú na sume $33 545.