Hyundai má MPV iMax N ktoré jadzí bokom

Viete si predstaviť, že naložíte na palubu MPV celú rodinu vrátane detí, psa, dedka, babky a manželky a idete driftovať na okruh? Nuž, asi nie. Niekto v Hyundai ale asi mal takýto divoký sen, ktorý zhmotnil do reality.

Hyundai iMax N Drift Bus je totiž veľké osemmiestne MPV z „enkovej“ divízie značky, ktoré má pod kapotou 3.5 litový benzínový šesťvalec s dvoma turbami a výkonom 402 koní a 555 Nm. Vyrobený bude bohužiaľ iba jeden kus, čo je veľká škoda. Veľká karoséria má typický bledomodrý lak ako všetky výkonné Hyundaie N. Veľké 19″ disky kolies a červeno lemovaný podnárazník ho robia nezameniteľným. Výkon sa prenáša cez osemstupňový automat na zadné kolesá a zvuk motora sa rinie cez dvojicu upravených výfukov. Samozrejme, nechýba elektronicky nastaviteľný podvozok a veľké N brzdy. Tie štandardné by asi veľmi rýchlo doslúžili. 

Skvelým faktom na iMax N je, že pri plnom obsadení ôsmimi pasažiermi ma ideálne rozloženie hmotnosti 50:50.To mu môžu závdieť aj mnohé tradičné dritovacie náčinia. A stále je k dispozícii aj obrovský 842 litrový batožinový priestor. Ak by ste ho chceli vidieť naživo, musíte ale absolvovať celkom dlhú cestu. Predstaví sa totiž až v ďalekej Austrálii na šou Sydney Motorsport Park.