Honda Civic Type-R v dvoch nových verziách

Jeden z najostrejších hothatchov v hre prichádza s vylepšeniami. Reč je o Honde Civic Type-R, ktorý dostane sto kusovú limitovanú edíciu nazvanú jednoducho Limited Edition. Naviac predstaví Honda aj verziu Sport Line.

Type-R Limited Edition bude tým najostrejším a najbrutálnejším Civicom, aký bol kedy vyrobený. Jazdí na 20″ kovaných diskoch BBS, ktoré sú o 8.1 kg ľahšie než štandardné. Na nich sú obuté lepivé pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2. V aute bude viac hluku, pretože došlo k odľahčeniu a odstráneniu niektorých tlmiacich prvkov. Vďaka tomuto a tiež odľahčeným diskom sa podrailo ušetriť až 40 kg hmotnosti. Nové sú aj tlmiče a nastavenie riadenia. Limitku je možné rozlíšiť podľa výraznej farby Sunlight Yellow. Motor zostal bez zmien, takže štandardných 320 koní a 400 Nm, ktoré sú na predokolku viac než dosť. Rekord Nurburgringu pre autá tejto kategórie sa zrejme otrasie v základoch. Na trh by sa mal Civic Type-R Limited Edition dostať už v lete. To platí aj o ďalšej novej variante Sport Line.

Tá sa od bežného Type-R líší absenciou veľkého zadného krídla a celkový dizajn karosérie je menej agresívny a jemnejší ako u bežnej verzie. Je to dobrá alternatíva pre tých, ktorí chcú brutálne výkony, ale nechcú na seba až tak výrazne pútať pozornosť. Nový dizajn majú 19″ disky kolies obuté do pneumatík Michelin Pilot Sports 4S, ktoré majú mäkšiu konštrukciu prispievajúcu k pohodliu. Dá sa konštatovať, že kým verzia Limited Edition je úplný hardcore, Sport Line je civilizovaná softcore varianta. Obe verzie naviac dostanú systém LogR, ktorý je novinkou. Ide o verziu telemetrie, teda systému na vyhodnocovanie jazdných údajov pri jazde na okruhu. Vďaka tomu má vodič možnosť za pomoci displeja audia možnosť analyzovať jazdu a zlepšovať svoje schopnosti. Celý systém je naviac prepojený s aplikáciou v smartfóne.

Ako sme spomínali, obe verzie sa začnú predávať v lete, ich ceny ale zatiaľ nie sú známe.