Honda Civic Type-R s vylepšeniami pre rok 2020

Jeden z najlepších hothatchov v hre, Honda Civic Type-R, vyráža do roku 2020 s faceliftom. Auto sa predstavilo na autosalóne v Tokiu a zmeny sú vizuálneho a čiastočne aj technického charakteru.

Úplne nový je modrý lak Boost Blue. Uznávame, že sa celkom vydaril. Rozšírila sa aj predná maska ale na prvý pohľad to ľahko prehliadnete. Motor je pôvodný, teda štvorvalec s hutnými 320 koňmi. O spomaľovanie sa ale teraz starajú nové brzdy, ktoré sú vybavené aj lepšími platničkami. Zmeny sú aj na podvozku, zadná náprava je tuhšia a celkové naladenie tlmičov je prepracované tak, aby boli komfortnejšie v režime Comfort. Okrem neho sú tu ešte Sport a +R. Najbrutálnejší je samozrejme ten tretí.  

Nič zásadné sa neudialo v kabíne. Ľahko si ale všimnete nový volant z alcantary a hlavicu radiacej páky. Tá má naviac ešte skrátené dráhy.  Zrekapitulujme si techniku, ktorá zostáva rovnaká. Už spomínaný dvojlitrový turbomotor s 306 koňmi a 400Nm, ktorý svoj výkon prenáša na predné kolesá za pomoci chirurgicky presného šesťstupňového manuálu. Pomáha mu samosvorný diferenciál.  Dostupnosť ani presnú cenu zatiaľ nevieme. Predpokladáme ale, že sa nebude zásadne líšiť od tej, za ktorú sa predáva aktuálny model.