Gentlemen, start your kosačky, je tu pick-up Type-R

Keď naložíte kosačku do kosačky. Dobre, toto tvrdenie akosi stratilo zmysel v momente, keď Civic Type-R prišiel k turbu. A najnovšia generácia tejto legendy má rekord medzi predokolkami na Magny Cours. Vidíte, nielen Zelené peklo je relevantný okruh!

Fabrika Hondy v Swindone vyhlásila asi nejakú formu brigád nad oficiálny čas. Zamestanci tak vytvorili jedinečný pick-up z Civicu Type-R. Ako základ prišiel jeden z prototypov. Project P tak zúžitkoval niečo, čo by aj tak zapadlo prachom a skončilo by medzi vrakmi.

Dvojdverový pick-up má priečku hneď za sedadlami. Zadné dvere jednoducho zmizli. Vnútri sú iba dve sedadlá, ale zato vzadu je veľa priestoru. Dokonca sa do neho zmestia aj dve benzínové kosačky. A to sa oplatí! Môžete si založiť firmu na kosenie trávnikov a Type-R je úplne logickou voľbou.

Celá nákladná plocha je obložená slzičkovým plechom, nad priestorom je veľký rám s prídavnými svetlami. Ale rovno zabudnite na ťahanie prívesu. V strede zadného nárazníka sú predsa tri koncovky výfuku. Sériová výroba však vraj nebude.