Ford spravil Transit a Tourneo na terénny štýl

Toto je asi správna cesta. Nové verzie Fordov Transit a Tourneo s označením Trail a Active budú nielen terénnejšie vyzerajúcimi zástupcami v modelovom rade, ale zároveň ponúknu reálne vlastnosti, ktoré sú vhodné aj na nepsevnené povrchy.

Trail

Verzie Trail sa budú dať ľahko odlíšiť, lebo disponujú plastovými lemami spodných častí a majú tiež megalomanskú masku s veľkým nápisom Ford, podobne ako má Range Raptor. Takže elegancia bežnejších verzií je úplne odstránená. Autá stoja na 16-palcových zliatinových diskoch a na predných dverách môžu mať logo Trail.

Veľkou zmenou je použitie samosvorného diferenciálu mLSD, ktorý Ford vyvíjal spolu so špecialistami na samosvory Quaife. Na nespevnených cestách sa tak Trail dostane omnoho ďalej ako bežné verzie. Samosvoru bol prispôsobený aj stabilizačný systém. A čo je plus, tak toto riešenie nezvyšuje spotrebu.

Transit Trail môže mať aj pohon všetkých kolies. Je primárne zadokolkou a na predok vie, v prípade potreby, posunúť až polku výkonu. V ponuke bude možnosť zvoliť režimy Slippert a Mud. Tie by mali pomôcť v prípade, prekvapivo, šmykľavého povrchu, alebo v blate.

Modely Trail budú mať štandardne kožené čalúnenie, ktoré sa udržiava ľahšie ako látkové. Klimatizácia je tiež v štandardnej výbave a ako sme pri týchto úžitkových Fordoch zvyknutí, je manuálna. Transit Custom Trail bude v ponuke ako plechový van a kombi. Veľký Transit Trail zase bude ako van, dvojkabína vo vane, jednokabína na šasi a aj dvojkabína na šasi.

Ponuka motorov bude zhodná so štandardnou ponukou. To znamená, že nevypadne ani mild-hybrid.

O verzii Active si prečítate za galériou Trialu.

Active

Verzia Active je kombinovateľná s modelom Tourneo Custom a Transit Custom. Nadväzuje na ponuku Fiesty a Focusu tiež s označením Active. Zmeny vizáže obsahujú špecifické 17-palcové zliatinové disky, inú masku chladiča, nie však tak extrémna ako na verzii Trail, plastové obloženie, či strešné nosiče.

Rovnako ako modely Trail budú aj Active vybavené samosvorom mLSD od Quaife. Ale iba v prípade manuálnej prevodovky, automat ho mať nemôže. Hybrid je v ponuke tiež. Mild, rovnako ako doteraz. PHEV sa ešte len na trhu objaví pre Transit Custom a Tourneo Custom, avšak ten nebude ani Active, ani Trail. A Active nezostane len pre Custom, dostane sa aj na Tourneo Connect.