Ford predstavil elektrický Mustang Mach-E

Na autosalóne v Los Angeles Ford predstavil nový Mustang. Nejde však o gumy páliacu benzínovú beštiu, ale o elektromobil. A dokonca crossover, ktorého celý názov je Mustang Mach-E.

Zrejme najväčším konkurentom toho Mustangu bude Model X od Tesly. S čím Ford vyráža do boja? Na výber je možnosť z dvoch batérii, štandardnej a väčšej. Líšia sa kapacitou a dojazdom. Tá menšia má kapacitu 75.7 kw-h, väčšia ale ponúka 98.8 kw-h. Dojazd najslabšej verzie by sa mal pohybovať okolo 450 km. Základom je teda model so slabšou batériou a zadným náhonom. Výkon je v tomto prípade 190kW/258 koní. Väčšia batéria znamená 210kW/286 koní na zadných kolesách. Samozrejme aj väčší dojazd okolo 600 km. Ford ale myslel aj na zákazníkov túžiacich po štvorkolke. Pre tých si pripravil ešte jeden motor na prednej náprave, ktorého výkon je 50 kW/68 koní. vo výsledku teda dostanú kombinovaný výkon 248 kW/337 koní kde drvivá váčšina výkonu je distribuovaná na zadné kolesá. Táto verzia je nazvaná Mach-E AWD. Pozor, ideme do finále, lebo toto ešte nie je vrcholná špecifikácia. Tou je Mach-E GT s výkonom až 342 kW/465 koní na všetkých štyroch kolesách. Vieme si predstaviť, že s takýmto výkonom už bude poriadne zábava. Aj keď samozrejme úplne iného charakteru než s klasickým Mustangom.

Karoséria je typicky moderná crossoverová a zadné svetlá odkazujú na tradičný Mustang, rovnako ako logo klusajúceho koňa na kapote. Interiér je minimalistický s maximalistický stredovým displejom. Jeho 15,5″ je skutočne gigantických. Praktická stránka auta tiež vyzerá sľubne. Kvôli absencii motora má totiž Mach-E dva batožinové priestory, vpredu a vzadu. Bližšie informácie o dostupnosti či cenách konkrétnych verzií sú zatiaľ vo hviezdach. Je však viac než pravdepodobné, že s predajom v Európe sa začne až v roku 2021. Pre predstavu ale dodajme, že na americkom trhu by sa mali ceny pohybovať v rozpätí 40 000 – 60 000 $ čo vôbec neznie zle.