Focus RS na kašu, dieťa a feťák

Osemnásťnásobný recidivista, vole, ukradol auto, vole, v Přahe. Ako to mohlo skončiť? Vodičák má zadržaný do roku asi 2025. Vážne, ako je možné, že je taký človek ešte na slobode? Nemal by niekde na Pankráci mať stabilné ubytovanie bez vychádzok?

Ale bol stále na slobode, fck logic. Ukradol sen nejedného Čecha, Moraváka a Slováka, Citroën Xsara. A rovno z limitovanej série Mont Blanc, charakteristickej farbou, kompletne lakovanými nárazníkmi a puklicami. Keďže bola pred faceliftom, kvôli umiestneniu zadného znaku, tak mohla mať 1,4 s 55 kW (75 k), alebo 1,6 s 66 kW (90). Aj napriek relatívne nízkej hmotnosti to nie je auto, ktoré je vhodné ako getaway car pri lúpeži. Ale iné asu po ruke nebolo. Rekordérovi nízky výkon nevadil a nahradil ho úplnou bezohľadnosťou a prílišným sebavedomím. Hádate správne, policajti ho naháňali.

Počas naháňačky Prahou, minimálne v štýle Grand Theft Auto, nabúral kriminálnik do viacerých áut, kým prišlo vyvrcholenie. Tým bolo navštívenie pravého zadného konca Fordu Focus RS. Modrého, toho najnovšieho. Určite ste mnohí zhrození, ale to horšie ešte len prišlo. Kašlať na plechy, aj FoFoRS je stále len auto. Kam dáte detskú sedačku v aute? No, na prezidentské miesto, na to najbezpečnejšie, doprava dozadu. Mamička okamžite dieťa ratovala, vraj by mali byť v poriadku. Treba dúfať, že sa ten zmrd, čo do nich narafal už z väzenia nedostane. Naviac, keď šoféroval pod vplyvom drog.

Koniec subjektívneho názoru, ďalšie články budú znova v tradičnom duchu. Ale video odporúčame pozrieť až do konca.