Filmová inšpirácia prekonaná, 6 kusov Dodge Challenger zmizlo za 40 sekúnd

Dodge Challenger je jedno z koncepčne najstarších áut, ktoré aktuálne figuruje v celosvetovej ponuke vozidiel. Jeho základy siahajú až do roku 1996, kedy vznikol Mercedes triedy E W210, z ktorého Challenger stále používa niektoré diely.

Ale nie to som chcel, aktuálne je Challenger hviezda, nielen na zrazoch, ale aj na internete. Môže za to veľmi rýchla krádež 6 kusov modelu z priestorov dílera Don Franklin v Somersete v Kentucky, ktorý vraj mal viac ako týchto 6 kusov na sklade. Niečo im stále zostalo. Lupičom sa podarilo v priebehu 40 sekpnd ukradnúť 6 automobilov a všetko vyzerá, že už mali premyslený systém a odpozorované zvyky v konkrétnom showroome. Brali autá reálne s kľúčmi, nahodili evidenčné čísla, otvorili dvere, zdrhli. Žiadne preletí cez sklenú vyplň ani nič podobné. Zaujímavé je, že 5 zo 6 ukradnutých Dodge Challenger našla polícia takmer okamžite. V podstate teda chýba už iba jeden.

Jeden kus lupiči nechali pri ceste s prázdnou nádržou. Ďalšie dva po naháňačke zaistili priamo v štáte Kentucky a dva ďalšie, ktoré sa našli boli v Tennessee a Alabame. Polícia má informácie, že aj posledný kus by mal byť v Alabame. A ako ich tak rýchlo ukradli? Jednoducho, veď mali kľúče v zapaľovaní a tie dva vonku mali kľúče voľne dostupné v miestnosti. Ak ich niekto nechal na stole, tak asi bude mať problém.

Tieto vozidlá sú však celkom nedostatkovým tovarom a je prekvapením, že ich mal relatívne malý díler v malom meste viac ako 6. Je to kvôli škálovaniu kvót v Amerike. Díler dostane kvótu na dve, ak predá, dostane na štyri, ak predá, pokračuje ďalej. Sú to totiž verzie Hellcat, ktoré majú 6,4-litrový objem a výkon masakrálnych 520 kW (707 k). Tieto vozidlá majú štandardne rozšírenie karosérie prichádzajúce s balíkom Scat Pack a vyzerajú ostro už na prvý pohľad. Sú však relatívne bežným zjavom aj v USA, aj napriek tomu, že sú z tých najmenej dostatkových verzii. Preto si možno okamžite nikto nič nevšimol a naviac lúpež sa odohrala v noci. Pozrite si ju a počítajte sekundy koľko im to reálne trvalo.

Lúpež je teda rýchlejšia ako názov filmu, ktorý bol hitom s Nicolasom Cage a Angelinou Jolie, 60 sekúnd.