Ferrari Roma je najviac elegantným modelom značky

Ferrari predstavilo nový model Roma. Po Portofine je to druhé vozidlo, ktoré je pomenované podľa niektorého talianskeho mesta. Vážne, toto Ferrari sa podarilo. Je to jedno z najkrajších Ferrari súčasnosti. Má naozaj elegantné línie a vizáž takú, že by mohlo kľudne v Bondovke nahradiť Aston Martin.

Nízky predok akoby odkazoval na model Daytona z rokov 1968-1973. Pod nízkou kapotou je motor V8 s dvojnásobným prepĺňaním. Ten produkuje 456 kW (620 k) a krútiaci moment dosahuje hodnotu 760 Nm. To znamená, že na stovke je nový model Roma za 3,4 sekundy. Rovnako z nuly na dvojstovke je v priebehu 9,3 sekundy. A tým nekončí, pokračuje až k méte 320 kilometrov za hodinu.

Výkony však nie sú všetko. Základom auta je naozaj elegantný zjav. Jedine vzadu môže prísť trochu kontroverzie, keď niekto začne rýpať do svetiel. Sú štyri, ale majú nezvyklý tvar. Elegancii však neuberajú. A neuberá jej ani difúzor so štyrmi koncovkami výfuku.

Interiér využíva tri displeje. Stredový ovláda všetko okrem radenia prevodov, ten pred vodičom nahradil všetky analógové prístroje a ten pred spolujazdcom ukazuje zvolené dáta, aby mal buď radosť, alebo strach aj on.

To, že vyzerá výborne sme už konštatovali. Teraz je na rade nakonfigurovať si ho. Vidíme ho v modrej farbe Tour de France so sedadlami na štýl Daytona so žltohnedou kožou. Alebo potom čierne s červeným interiérom, ale to by pôsobilo dosť temne.