Exkluzívna reportáž: Výročná jazda Mustang Across America 2014 (pt.IV: Corona-Phoenix)

Dnešný deň je plný očakávania. Štart Mustangs Across America je práve v Corone a postupne pôjdeme až do Charlotte. Slovenské posádky pútajú svojim polepom na autách veľkú pozornosť. Na štarte stretávame aj autá z Austrálie, Nemecka, Holandska a Čiech. Oproti nám majú len menšiu nálepku alebo zástavku na anténe.

Po úvodnom príhovore vyrážame na cestu naprieč Amerikou. Hneď po štarte zisťujeme, že spoločná jazda v jednej kolóne nie je v amerických zápchach reálna. Problémom sa stáva už aj udržanie našej slovenskej skupiny. Našťastie máme v autách vysielačky. Každý deň nás čaká presun približne 500 kilometrov po amerických diaľniciach.

Pre viac informácií o trase kliknite sem.

Presný plán od organizátorov nie je zadaný, upravujeme si preto vlastnú cestu na presun do ďalšieho mesta. Podľa internetových recenzií je ako najlepšia lokálna cesta vychválená cesta z Idyllwild do Palm Desert. Idyllwild je typické malé horské mestečko. Vedie k nemu dlhá a kľukatá cesta cez ihličnaté lesy.

Po krátkej prestávke pokračujeme do Palm Desert. Stromy sa postupne vytrácajú a okolie cesty lemujú len skaly. Ako by sme prišli do inej krajiny. Pohľad do údolia okolo Palm Desert je nádherný. Cez údolie sa kľukatí nádherná cesta. Spravíme si pár fotiek na pamiatku a púšťame sa dole do doliny. Prichádzame do krásneho mesta, ktorého cesty lemujú obrovské kaktusy. Tie nám robia spoločnosť až doteraz. Dopĺňame zásoby benzínu a pokračujeme v našej ceste do Phoenixu. Z okolia diaľnice sa postupne vytráca zeleň.  Presúvame sa po dlhej rovnej diaľnici do hotela, aby sme mohli znova načerpať energiu na ďalší dobrodružný deň.

Pozrite si aj ostatné časti reportáže!