Elektrický Partner (Peugeot) zájde ďalej

Peugeot má v ponuke aj elektrickú verziu malej dodávky Partner. Fakt, vážne! Ale na Slovensku je dostupný len model so zaplechovanými oknami, čiže furgon. Lenže reálne je v ponuke aj osobná verzia. Tá sa dočkala inovácie a na nabitie zájde ďalej.

Inovovaný Partner Tepee bude mať rovnaké pohonné ústrojenstvo ako inovovaný Furgon. Elektromotor bude mať výkon 49 kW (67 k) a krútiaci moment 200 Nm. Poháňané budú štandardne predné kolesá. So štvorkolkou nepočíta ani dvorný dodávateľ Dangel 4×4.

Šťava bude uskladnená v balíku batérií s kapacitou 22,5 kWh. To nie je príliš extrém, ale teoreticky poskytne dojazd až 170 kilometrov. Aspoň toľko hovorí cyklus NEDC. Automobilka vraví, že batérie znižujú ťažisko a dokážu zlepšiť jazdné vlastnosti.

Na 80 percent sa s nešetrným rýchlonabíjaním dostane za 30 minút. Podľa toho, odkiaľ budete nabíjať, z akej prípojky, môžete mať bežne 100 percent za 8 a pol, 12, alebo 15 hodín.

Partner Electric bude mať diaľkovo ovládanú klímu cez appku. Cez ňu sa dá skontrolovať aj stav batérie, teda hlavne nabitia. To sme už skúšali s podobným systémom Mercedesu GLE500e.

Peugeot tvrdí, že elektrický Partner ušetrí až 30 percent na servisných nákladoch oproti porovnateľné vybavenému a výkonnému ekvivalentu so spaľovacím motorom. Batérie budú mať záruku 8 rokov alebo 100 000 kilometrov a elektrický motor päť rokov, alebo 50 000 kilometrov.