Cupra Leon prichádza s ešte športovejšou verziou VZ CUP

Cupra Leon je bezpochyby jedným z najlepších rýchlych hatchbackov na trhu. Značka ale nespí na vavrínoch a tak prichádza edícia VZ CUP, dostupná pre hatchback aj praktické kombi Sportstourer.

Vylepšenia sú čisto vizuálne, pod kapotou zostávajú rovnaké motorizácie. Začínajúc 245 koňovým e-hybridom 1.4 TSI alebo dvojlitrovým benzínom dostupným s 245, 300 alebo 310 koňmi pre Leon Sportstourer so štvorkolkou 4Drive. Balík VZ CUP zahŕňa čierno-medené 19″ disky kolies, ktoré sú aj dobre rozlíšiteľným identifikátorom tejto verzie. Ak si priplatíte, môžete mať na nich obuté aj okruhové pneumatiky od Bridgestone. Rozšírené prahy karosérie majú farbu Dark Aluminium a spätné zrkadlá sú za príplatok karbónové. Naviac, hatchback má na streche funkčný spojler v medenej farbe, ktorý je oproti štandardu zväčšený. V kabíne nájdeme nové škrupinové sedadlá CUPBucket, dostupné v čienej koži Genuine Black alebo modrej Petrol Blue. Naviac, ich zadné časti sú zhotovené z karbónu. Oproti sérií je ich samotné ukotvenie do podlahy ešte nižšie. Prešívaní palubnej dosky priamo korešponduje s farbou sedadiel, k dispozícii je tedá niť Genunie Black aj Petrol Blue. Výbroný športový volant so štartovacím tlačidlom motora a prepínaním jazdných režimov je súčasťou základnej výbavy. 

Samotný predaj Cupra Leon VZ CUP bol už spustený pred dvom dňami, teda 16. februára a v praxi to znamená, že majitelia budú mať svoje prvé kusy doma už v marci.