Čo sa stane, keď skombinujete G500 4×4 na druhú a Sko Maybach?

Na recept potrebujete niekoľko ingrediencií. V prvom rade si pripravte Mercedes G500 4×42. Druhý komponent je z G65 AMG. Tretí kus, čo budete potrebovať je Maybach z triedy S. A poslednou, nevyhnutnou ingredienciou je dávka šialenosti.

Výsledkom kombinovania a rezania bude Mercedes-Maybach G650 Landaulet. Môžeme s čistým svedomím povedať, že toto je jedno z najšialenejších áut, ktoré akákoľvek automobilka vyrába. Maybach, s ktorým sa dostanete kamkoľvek.

Oproti bežnej triede G je Landaulet o 578 milimetrov dlhší. Nový priestor ponúkne možnosť umiestniť zadné sedadlá z triedy S. Po stlačení tlačidla sa dá otvoriť strecha. Auto je úplná pecka a nič mu nekonkuruje. Land Rover nič také nemá. A toto je väčšia exkluzivita ako ktorákoľvek Bentayga. Aby bol pokoj od šoféra, môžete vytiahnuť deliace sklo.

Zadní pasažieri majú okrem dokonalého výhľadu aj samostatnú stredovú konzolu s vyhrievanými a chladenými držiakmi na nápoje. Tiež môžu pozerať na dva desaťpalcové monitory.

Maybach G650 Landaulet bude mať portálové nápravy, také ako má AMG 6×6 a G500 4×42. Svetlá výška je 450 milimetrov. Aby vozidlo nikde nenapadlo, má tri uzatvoriteľné diferenciály.

Motor pochádza z AMG G65. Agregát V12 s výkonom 463 kW (630 k) a krútiacim momentom 1000 Nm sa pod kapotu schová v pohode a ponúkne obrovskému autu celkom slušnú dynamiku. Celkovo vznikne 99 kusov a prvý sa ukáže už v Ženeve. Zatiaľ nie je známa cena, ale šepká sa o tom, že prekročí pol milióna eur.