Citroën My Ami Cargo ako užitočný mini pomocník do mesta

Citroën predstavil nový malý elektromobil. Slovo malý je v tomto prípade mimoriadne dôležité, keďže auto má rozmery iba 2,41 metra na dĺžku, 1.39 metra na šírku a 1,52 metra na výšku.

Názov je My Ami Cargo a ide o úžitkovú verziu už existujúceho modeli My Ami, avšak bez sedadla spolujazdca. Poháňa ho elektromotor s výkonom iba 8 koní, ktorý čerpá energiu z batérie s kapacitou 5.5 kWh. Tá sa nabije za zhruba tri hodiny. Výkon síce pôsobí úsmevne, avšak pri hmotnosti 425 kg to na mestské presúvanie stačí. Dojazd je zhruba 75 kilometrov, užitočné zaťaženie 140 kg, respektíve objem 260 litrov. Ako mestské kuriérske vozidlo úplne ideálne, keďže s parkovaním či prejazdom aj cez extrémne tesné miesta zaručene nebude mať problém. Citroën myslel na všetky možné scenáre, My Ami Cargo je teda vybavené rôzne nastaviteľnými a vyberateľnými prepážkami, vďaka ktorým drobný náklad nebude lietať po kabíne ale po ich vybratí zároveň odveziete aj väčšie škatule či nástroje.

Na domácom trhu vo Francúzsku si značka tohto malého mestského pomocníka cení na sumu 6 490 euro, čo nám príde ako veľmi férová ponuka.