BMW spravilo krásny koncept Touring Coupe a možno ho bude aj vyrábať

Nemecká automobilka BMW vyvoláva v ostatnej dobe veľmi rozporuplné názory čo sa týka dizajnu. Niektorí ho hodnotia kladne, niektorým až tak veľmi nesedí. Je však stále otázka na ktoré modely v portfóliu sa pozeráme. Ak pozrieme na mainstreamové, tak tie sú skôr tradičné. Len okrajové sú extravagantné a plnia titulky magazínov. Niečo v strede medzi týmito dvoma prístupmi je nový koncept BMW Concept Touring Coupe, ktorý má trojdverovú karosériu a prináša príjemnú zmenu z roadsteru na kupé.

Základom pre toto auto bol jednoznačne roadster Z4 s najvýkonnejšou alternatívou M40i. Tá má trojlitrový radový šesťvalec s výkonom až 265 kW (360 k) poháňajúci, cez osemstupňovú automatickú prevodovku zadné kolesá. A presne toto ostalo aj pre koncept. Zmenila sa vlastne iba strecha. A samozrejme otváranie kufra. BMW stavilo na tradičný Shooting Break a odkaz do minulosti na model Z3 Coupe. To bolo tiež svojho času veľmi kontroverzným činom automobilky, ktorý ale vyzrel do perfektnosti. A naviac stále existovala verzia Z3 M Coupe, ktorá je akýmsi predkom tejto výkonnej  alternatívy. Bok vozidla predvádza výraznú Hofmeisterovu líniu pod oknami a tak odkazuje na modely z minulosti.

Aj keď auto vzniklo iba ako predvedenie toho, čo automobilka dokáže, stále má šancu na malosériovú výrobu. Je možné, že po reálnom úspechu v obecenstve BMW vyrobí niekoľko kusov tohto auta. Cenu si nevieme ani len predstaviť, tieto limitované série so špeciálnou karosériou sú predsa extrémne drahé. Stačí si predsa spomenúť na Zagato a prerobený Aston Martin presne s takouto karosériou. Aktuálne jeho ceny atakujú milión. A to ich bolo až cca 80 kusov.