BMW ešte modernizuje jednotku a dvojku

Zdá sa, že BMW radu 1 a 2 už sú na trhu nejaký ten čas. Automobilka však s nimi ešte chvíľu počíta a pripravila ešte jeden facelift. Nie je drastický, ako ten prvý, ale je veľmi decentný. Zmenili sa oba modely, ale fakt to takmer nie je viditeľné.

BMW rad 1

Jednotka získala niekoľko noviniek. Hlavnou sú predsa LED predné svetlá, ktoré sú miesto xenónov. Zadné svetlá sú zase tmavšie a naspäť vpredu zase našli miesto čierne ľadvinky. Vo vzorkovníku pribudnú nové farby, oranžová Sunset a modrá Seaside. Tiež pribudne aj niekoľko tvarov zliatinových diskov.

 V interiéri sú nové prístroje pred vodičom s čiernym panelom, nový navigačný systém, iné lišty a tiež inak prevedené výduchy, ovládanie okien a kryt priečinka pred spolujazdcom s novým tvarom.

BMW rad 2

Inovácia dvojky sa nesie v podobnom duchu ako pri jednotke. Miesto bixenónov sú LEDky, ale je iné aj rozloženie. Kým bi-xenóny mali kruhové Angel Eyes, na novom sú zrezané. Iné sú aj zadné svetlá, získali rozdielne rozloženie. Taktiež pribudli nové farby, oranžová Sunset, modrá Seaside, ale aj modrá Mediterranean.

Vnútro je tiež podobne vylepšené. Teda skôr úplne rovnako. Dôležitou správou je, že pri oboch zostáva v ponuke radový šesťvalec v M140i a M240i. Ak teda chcete niečo naozaj dobré, tak do toho! A nezabudnite na samosvor od BMW Peformance. Prípadne skočte do M2, ktorú tiež zasiahnu rovnaké zmeny.

A aby nebolo toho málo, BMW oznámilo návrat kupé radu 8! Nie osem s faktoriálom, to mal byť nadšený výkrik.