Bentley Bacalar v dúhovom prevedení do výroby nepôjde

Bentley Bacalar je exkluzívne kabrio, ktoré sa na trh dostane iba v počte 12 kusov. Napriek hrozivej cenovke sú už ale všetky kusy rezerované.

Cena za toto Bentley je takmer 1,7 milióna eur a keby ste chceli, môže byť vaše aj v dúhovom prevedení. Avšak iba teoreticky, keďže všetky kusy sú už rezerovavné, ako sme spomínali. Dúhový návrh lakovania karosérie je dielom istej Eleanor, ktorá sa stala víťazkou súťaže o najlepší farebný návrh Bacalaru. Táto súťaž bola vyhlásená pre zmaestnancov Bentley a ich rodiny a je za ňou šéfdizajnér Stefan Sielaff, ktorý aj sám vybral víťazný návrh. Toto konkrétne auto, pozostávajce až zo siedmych farieb, sa však do výroby nedostane. Avšak, ak by o to konkrétny zákazník prejavil záujem, Bentley ubezpečuje, že to je technicky možné. Všetky farby, ktoré Eleanor na auto „nalakovala“, už boli v minulosti použité na iných modeloch značky.

Pripomeňme si ešte, že všetkých 12 kusov Bacalaru bude poháňaných obrovským šesťlitrovým dvanásťvalcom W12 s výkonom 485 kW/650 koní a 900 Nm. Napriek tomu, že ide o poriadny kus nie najľahšieho auta, na stovke je za 3,5 sekundy a obmedzovač ho stopne až pri maximálke 322 km/h. Impozantné.