Avis Slovensko má 100 nových Sprinterov

Hovorí sa, že najrýchlejšie autá sú z požičovní. A tiež sa hovorí, že najrýchlejšie autá sú dodávkového typu. Čo takto skombinovať tieto dve rekordné kategórie do jednej? Čo takto dodávka z požičovne? Jasné, niekoľko ich brázdilo cesty, ale Avis Slovensko nakúpil 100 nových Sprinterov. Preteky môžu začať.

Väčšina zo stovky bude 314, čo znamená celkovú hmotnosť 3,5 tony, pričom užitočná je niekde okolo 1,2 tony. Štrnástka zase naznačuje výkon motora. Štvorvalec s objemom 2,2 litra má výkon 105 kW (143 k). Veľkosť L2H2 zase značí celkovú dĺžku 6 metrov. Pár kusov bude 316tiek s veľkostnou špecifikáciou L3H2, ale naozaj len pár.

Pozitívom pre neskúseného dodávkara bude parkovací pilot s kamerou a tiež klimatizácia. Aby nešiel sám sú vozidlá vybavené dvojsedadlom spolojazdca. Dosť bolo našich pripomienok, teraz pár múdrych rečí z odovzdávania.

Pozrite si aj náš test Sprintera

„Objednávku tejto série vozidiel Sprinter považujem za jeden z vrcholov našej dlhoročnej spolupráce, ktorá sa začala ešte v roku 2015. Ide o umocnenie synergie dvoch celosvetových značiek, vďaka ktorej majú možnosť zákazníci vyskúšať unikátnosť nového Sprintera. Ten už tradične na trh prináša inovácie umožňujúce nielen znižovať náklady na prevádzku, ale aj minimalizovať záťaž vodičov s využitím bezpečnostných a jazdných asistentov a tým zvyšovať efektivitu a ekonomiku prevádzky. Mnohí naši zákazníci tvrdia, že pri šoférovaní Sprintera majú pocit ako by šoférovali osobné auto a to nielen z hľadiska manévrovania s vozidlom, ale aj z hľadiska komfortu a ergonómie ovládania. Preto verím, že aj zákazníci spoločnosti Avis Slovensko ocenia výnimočné vlastnosti, ktoré prináša značka Mercedes-Benz do segmentu úžitkových vozidiel“, dodal na margo tejto významnej udalosti Ján Novotný, vedúci predaja úžitkových vozidiel spoločnosti Mercedes-Benz Slovakia. 

„Veľmi sa tešíme, že sa spoločnosť Avis Slovensko opäť rozhodla práve pre značku Mercedes-Benz. Je to potvrdením vzájomnej dôvery a zároveň naším záväzkom poskytovať služby na najvyššej úrovni“, uviedol Stephan Moebius, generálny riaditeľ Mercedes-Benz Slovakia, ktorý symbolicky odovzdal kľúč od novej flotily hviezdnych transportérov Jurajovi Šulhaňovi, obchodnému riaditeľovi spoločnosti Avis Slovensko, ktorý dodal:„Nové vozidlá Sprinter presviedčajú svojou variabilitou, spoľahlivosťou a vysokou úžitkovou hodnotou. Ich všestrannosť pokrýva rozmanité požiadavky našich zákazníkov. Bohato vybavné vozidlá prinesú nevýdaný komfort a tým nastavia nový vysoký standard v oblasti prenájmu úžitkových vozidiel.“ Tento segment tvorí dôležitú súčasť ponuky požičovne automobilov Avis Slovensko.