Audi A6 má podobné svetlá ako Volvo S90

V Ingolstatte sa chlapci a dievčence rozhodli, že na to kašlú a novú generáciu A7 a A6 ešte nepredstavia. Veď A7 je na trhu len 6 rokov a A6 len 5 rokov. Miesto novej generácie ponúkajú modernizáciu, či skôr facelift, ale len veľmi decentný.

Najviac zmien je vidno na modeloch s balíkom S-line. Má akosi ostrejšie tvary, má väčšie otvory na prívod vzduchu, má inú masku chladiča. Ale všetko len v jemných intenciách. Audi trochu prehádzalo farby a zelená Gotland a červená Matador bude aj pre modely S6 a S7. Z Allroadu sa do celej ponuky dostane hnedá Java. A6tke pribudne dvojica nových diskov, A7 až trojica.

Allroad zase v rámci série Advantage dostane novú hnedú Soho. Nebude maskáčová, s týmto autom do terénu fakt nepôjde nikto. Stojí na dvackách, vnútri má hnedú kožu a za príplatok sa dá dovybaviť športovým diferenciálom.

Ale to najzásadnejšie, čo si málokto všimol je, že predné LEDky od Audi majú Thorove kladivo, charakteristické pre Volvá. LEDky však nie sú len v svetlách, ale v kompletnom osvetlení interiéru, vrátane osvetlenia kufra.

Inovované modely sa majú do ponuky dostať už čoskoro a cena sa nemá meniť. Logické, keď sú stále rovnaké. A ani práva na tvar svetiel Volvu Audi platiť nebude. Dodávky majú byť už v lete, ale informácia je globálna, takže možno prelom leta a jesene u nás.