Áno, aj nový Passat sa tvári ako off-road

Netreba to brať zle, máme radi terénne kombíky. Máme radi Subaru Outback, máme radi aj Volvo XC90. Len tie sú naozaj podvihnuté a majú pohon všetkých kolies. Ale automobilky si niekedy imidž pletú s reálnymi schopnosťami.

To znamená, že aj Passat dostane svoju off-road verziu. Jasné, ako základ poslúžil Passat Variant. Alltrack dokonca príde so svetlou výškou nadhodenou o 27,5 milimetra. No a na plasty tiež konštruktéri a dizajnéri nezanevreli. Komplet má vraj mať lepší nájazdový a odjazdový uhol. Pozitívom určite budú oceľové ochrany podvozku chrániace niektoré komponenty.

Aspoň, že Passat Alltrack bude sériovo vybavený Haldexovým systémom pohonu štyroch kolies 4Motion. Takže základne to je predokolka. Zadok sa pripíja podľa potreby. V ponuke bude nastavenie Off-road meniaci citlivosť brzdového aj plynového pedálu, systém rozbehu do kopca, zjazdu z kopca a celkovo má zlepšiť vlastnosti mimo cesty. Len aby sa nedostal do koľají, lebo zostane na bruchu.

V ponuke budú pod kapotou agregáty 1,4 TSI s 110 kW (150 k) a 2,0 TSI s 162 kW (220 k). Naftu budú reprezentovať deriváty 2,0 TDI s 110 kW (150 k), 140 kW (190 k) a tiež s 176 kW (240 k). Posledný je BiTurbo.

Áno? Určite? Chcete ho do garáže? My tak nadšení nie sme. Ale páči sa nám použitie oranžovej farby. A nepríde aj sedan po vzore Volva S60 Cross Country?