Alpine A110 bude mať cestovnú alternatívu

Štvorvalec v športovom aute je super. A Alpine A110 je jedným z najlepších štvorvalcových športových áut s motorom v strede. Dobre, ešte je aj Alfa 4C, teda skôr bola. A existuje aj Porsche Boxster, ale Alpine je niečo extra.

Novou verziou A110 bude Legende GT. Ako samotný názov naznačuje, tak je to vlastne verzia, ktorá je vhodná na prekonávanie dlhších trás. Na výber bude jedna z troch farieb, sivej Mercury, čiernej Deep a modrej Abyss. Má byť najpohodlnejšou alternatívou v ponuke Alpine súčasnosti. Môžeme len súhlasiť, všetko tak aj vyzerá.

Interiér Legende GT je čalúnený kožou, ktorá našla miesto nielen na sedadlách, ale aj na dverových výplniach. Vznikne len 400 kusov, čo bude prezentovať aj štítok na stredovom tuneli auta. Na volante bude označenie stredu. Automobilka stanovila cenu na 69 300 eur vo Francúzsku, ale tamojšie šialené poplatky môžu znamenať, že v iných častiach Európy to môže byť menej. V cene však je zarátaný aj set batožiny rovnakej farby ako má čalúnenie.

V programe Color Edition automobilka pre A110S ponúka každý rok inú farebnú kombináciu. Pre rok 2020 je to žltá s čiernymi prvkami. Žltá bola jednou z farieb, ktoré boli aj na pôvodnom A110 zo sedemdesiatych rokov. Color Edition bude za 71-tisíc eur.