Alfa Romeo pridá MiTu a Giuliette nový štvorlístok

Je super, že sa nájde výrobca, ktorý ostré verzie neoznačuje fantastickou skratkou ako GTI, či RS, alebo podobne. Názov Quadrifoglio Verde pri Alfe Romeo znamená zelený štvorlístok. Tak boli ostré Alfy označované už odjakživa.

V Ženeve sa ukážu rovno dva inovované kusy. Menší model MiTo bude mať oproti štandardu iné nárazníky, spojler na kufri, dve koncovky výfuku a sedemnástky kolesá. Vnútro bude samozrejme tiež o niečo športovejšie s imitáciou karbónu.

Ale to hlavné bude pod prednou kapotou. Motor 1,4 MultiAir na benzín dokáže poslať cez dvojspojkovú prevodovku so šiestimi stupňami až 125 kW (170 k) a 250 Nm. Malý hothatch dá stovku za 7,3 sekundy a maximálne sa dostane na 219 km/h. To všetko pri spotrebe vraj kombinovaných 5,4 litra na sto kilometrov.

 Alfa Romeo Quadrifoglio Verde 01

Väčšia Giulietta Quadrifoglio Verde už bola dostupná, ale teraz má viac potenciálu. Jasné, okrem motora sa trochu zmenili všetky plasty a tiež disky s priemerom 17 a 18 palcov. Z vizuálneho hľadiska zaujme spúšťacia séria Launch Edition kombinovateľná s troma farbami, červenou Alfa Red, červenou Competizione Red a šedou Magnesio Grey. Launch Edition bude pozostávať z 500 kusov.

Interiér tiež dostal športovú kúru s alcantarou a kožou. Pod prednou kapotou sa nachádza motor, ktorý Alfa jeden čas označovala ako 1750 TBi. Hádate správne, objem 1750 centimetrov kubických a prepĺňanie. Výkon je vynikajúcich 176 kW (240 k) a krútiaci moment až 340 Nm. Šesťstupňová dvojspojková automatika je zárukou stovky za 6,6 sekundy a maxima 240 km/h. Pri takom zrýchlení sa budú hodiť brzdy od Bremba a športový podvozok.

Úúúú, Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde je naozajstný hothatch!

Alfa Romeo Quadrifoglio Verde 02