Ako zlepšiť dizajn novej Octavie? Mínus 2 dvere!

Škoda Octavia novej, tretej generácie síce vyzerá ako niečo z koncernu, ale so štyrmi kruhmi a spred 10 rokov, ale dá sa to zlepšiť. Ako? To predviedol vo svojej vízii Cypo Design. A nie je len hocijakej. Škoda by mala túto Octaviu RS kupé sériovo vyrábať.

Predná časť vzdialene pripomína originál a nárazník je z rýchlejšieho modelu RS, ktorý automobilke unikol predčasne z konfigurátora. Teraz by sa hodil škodoradostný smajl…

Absencia zadných dverí neznamenala inú líniu okna, ako je na liftbacku s pomyselnou plutvou. Kupé má zvýšenie línie ku koncu tiež. Skôr však pripomína klasické kupé značky s motorom tam, kde ho má aj Porsche 911, čiže Rapid za čias červenej nadvlády. Trocha retra neuškodí.

Tvar zadného nárazníka naznačuje difúzor, ktorý bude v prvom rade plniť estetickú funkciu. Decentný spojler na kufri zlepší prítlak na zadnú nápravu. Predĺženie prahov vytvorilo spoločne s tvarom strechy veľmi dynamický tvar, ktorý podtrhujú turbínové zliatinové disky.

Ak by sa niekedy niečo podobné vyrábalo, predpokladáme, že dostane klasiku koncernu, dvojliter TFSI s cca 155 kW (211 k) a predný náhon, aby neohrozilo Audi A5. Ale čo tak ísť inou cestou? Kardan, pohon zadku a vpredu 3,0 V6 TFSI. Jasné, podvozok by mal problém a bolo by ho treba celý prerobiť, ale auto by nekonkurovalo koncernovým zázrakom ale napríklad Nissanu 370Z a výbornému Hyundaiu Genesis Coupé. Dobrá motivácia, nie?

Source: cypodesign.sk