5 najškaredších áut aktuálne v ponuke na Slovensku

Jasné, toto musí byť subjektívny názor, objektívne sa krása hodnotiť nedá. Nie všetky autá môžu byť pekné. Nie každé sa krásou doťahuje na Ferrari zo šesťdesiatych rokov. Niektoré autá sú proste škaredé, alebo, povedzme, vizuálne neprispôsobivé. Teraz by ste mohli čakať rant na facelift Škody Octavie. Ale názor naň už máte každý ten svoj. Podľa mňa je inovovaná Octavia avantgardná a akceptujem ju. Naviac je vraj naživo omnoho krajšia ako na fotkách. Takže sa v countdowne neobjaví. Poďme teda na to.

5. BMW 3 GT

Na päťku GT sa dá zvyknúť. Veď je to päťka postavená na podvozku sedmičky a je jedným z najpohodlnejších BMW, ktoré aktuálne existujú. To prepáčite aj trochu veľrybie tvary. Lenže 3 GT má základy v trojke a nejako sme dizajnu neprepadli. V každom prípade, ak sa vám 3 GT páči, tak jej nedávajte M-balík športových doplnkov. Na toto sa fakt nehodia! Chcete športovo vyzerajúce auto? Choďte si pozrieť konfigurátor štvorky Gran Coupé. Trojke GT aktuálne trochu pomohol facelift a možno to po ňom nie je také zlé.

4. Toyota Prius

Toyota stavila na výrazný dizajn. Prius nezanikne v žiadnej farbe. Len nejako je ten skok od predchodcu naozaj extrémny. Lenže ak chcete hybrid, ktorý je nenápadný, máte Mondeo. Prius dáva jasne najavo, že nie je obyčajným autom, že je niečim extra. Ako peroxidová blondýna so silikónovým hrudníkom. Robí všetko pre to, aby vynikol. Nakoniec sa vám možno zapáči, alebo ho začnete akceptovať. Ak sa prenesiete nad niektoré detaily, tak je Prius naozaj príjemné auto.

3. Fiat 500L

Fiat 500 je pekné malé auto. A ako Abarth aj veľmi zaujímavé. Dokonca ani nová verzia 500X nie je na zahodenie. Ale 500L? To sa príliš nepodarilo. Tvári sa ako 500, má z nej detaily, ale je to obrovské auto. Naviac sa vyrába ako 500L Living, čo je taký menší mrož. Aspoň, že má farebné interiéry. Skôr by som mu prisúdil meno Multipla. Nie kvôli tvarom, tá Multipla z deväťdesiatych rokov bola minimálne zaujímavá tvarovo. Názov by som dal len kvôli veľkosti.

2. Mitsubishi ASX

Mitsubishi ASX nebolo práve dizajnovo vydarené auto už od začiatku. Fake výduchy na blatníkoch tomu nepridávali. Ale facelift mu dal tvár z väčšieho Outlanderu. Výsledok vyzerá ako tuningový pokus. Malé SUV je síce výborné mechanicky, ale dizajn nie je optimálny. Počul som názor, že predok vyzerá ako predbúraný. A tie falošné výduchy ostali. A rovnako aj nevyvážené proporcie pri pohľade zboku.

1. Suzuki S-Cross

Suzuki má veľmi vyváženú ponuku. Jeden model vyzerá ako Range Rover Evoque. Ale S-Cross je akýsi zvláštny. Pohľad zozadu je v pohode, aj interiér je síce nudný, ale neutrálny. Lenže predok je fakt divný. Pred faceliftom boli prvky zvláštne rozhádzané. Ale po facelifte sa s novou maskou chladiča tvári ako keby tam niečo nepatrilo. Vážne, tá maska sa na malý crossover nehodí. Ani trochu. A tvarom nepomáha ani rozloženie prvkov v predných svetlách. Lenže názor jednotlivca nič nezmôže, všeobecne ho verejnosť prijala veľmi dobre. Ale Vitaru majú ľudia radšej.

Ak sa vám môj rebríček nepáči, tak vyjadrite svoj názor v komentároch pod článkom, alebo pod odkazom na facebooku.