Volkswagen T-Cross vyzerá ako mikroTouareg

26. októbra 2018 od AktualityNové modely

Volkswagen vypustil najnovší crossover do svojho mora crossoverov. Ku tým, ktoré už teraz existujú, či už crossovery, či SUVčka, pribudne nový krpec. Malý prírastok bude niesť meno T-Cross. Stojí na malej platforme, nemôže byť veľký.

Platforma MQB, konkrétne jej verzia A0, výrazne určuje kam sa crossover zaradí. Bude podobne veľký ako Seat Arona. Na rovnakej platforme stoja aj malé hatchbacky Seat Ibiza a Volkswagen Polo. Vzhľadom na platformu je tiež jasné, že čo bude pod kapotou. V skratke to, čo má Arona.

Základným benzínovým motorom bude 1,0 TSI s tromi valcami, päťkvaltom a výkonom 70 kW (95 k). Nad ním bude tiež rovnaký motor, ale so šesťstupňovou prevodovkou a výkonom 85 kW (115 k). Vrcholom benzínovej ponuky je celkový vrchol agregátovej ponuky, 1,5 TSI, ktorý už má 4 valce a výkon 110 kW (150 k). Naftu bude obhajovať štvorvalec s objemom 1,6 litra a výkonom 70 kW (95 k). Oproti rovnako výkonnému trojvalcu spaľujúcemu benzín bude mať výhodu vo forme vyššieho krútiaceho momentu.

Tvary nového T-Crossu sedia ku ostatným modelom. S trochou nadsadenia sa dá povedať, že vyzerá ako zmenšený Touareg. Teda spredu. Jasné, vidieť tam aj T-Roc. Ale s tým sa tak dobre neoperuje. Vzadu dostal krpec spojené svetlomety.

Interiér je očakávateľný. Je vecný a skôr strohý ako plný výstrelkov. Proste je tým, čo sa ku značke hodí. Základné verzie však nebudú mať veľký displej a ani iné prvky. Pri nich bude musieť stačiť ak budú mať klimatizáciu a rádio. Ale posuvné zadné sedadlá mať bude. Ak sú vzadu, má kufor objem 385 litrov, ak vpredu, tak až 455 litrov.

Tags: