Nový dakarský Peugeot 2008 má o desať koní viac

23. septembra 2015 od AktualityŠport

Peugeot sa na nový rok Dakaru pripravuje naozaj svedomito. Už teraz predstavil novú verziu svojho 2008 DKR. Tie tri písmená asi netreba vysvetľovať. Sú Dakarom bez samohlások. Ale 2008? Ruku hore, ak ho tam reálne vidíte, ale iba v prípade, že nie ste vo veľkom open office, v škole, či inde, kde by ste vyzerali ako poloblázni. Alebo radšej tú ruku nedvíhajde vôbec, ale napíšte nám koment. Ale zase tak veľa vás asi nebude, tak kľudne, v Bohniciach je pekne, tam sa potom dajte preložiť. Býva tam aj akcia Legendy.

Oproti predhodcovi sa 2008 DKR predĺžilo 200 milimetrov a rovnaký počet milimetrov pribudol aj na šírku. Aj keď je samotné auto dlhšie, previsy sú práve menšie. Podľa Peugeot Sportu sa tým zlepšila priechodnosť cez akékoľvek prekážky. A tiež má aj lepšiu priľnavosť.

Optimalilzované rozloženie hmotnosti, horčíkové disky s obrovskými Michelinmi a vylepšené pruženie sú krokom vpred. Automobilka, teda jej športová odnož, upravila aj pohonný agregát umiestnený v strede. Dvojnásobné prepĺňanie trojlitrového V6 HDi dokázalo vypumpovať 254 kW (350 k) a 800 Nm. Ale všetko ide iba na jednu nápravu cez šesťstupňovú sekvenčnú prevodovku.

Tags: