Zraz Kačíc bol tento rok na strednom Slovensku, pozrite si galériu

Každoročne slovenský 2CV klub poriada zraz týchto legendárnych vozidiel. Práve Kačka je rovnako slávna ako Chrobák a možno ešte o kúsok viac. Veď kto by si nepamätal ako na nej mníška vo filmoch o Žandárovi zo Saint Tropez pirátila v okolí mesta?

Na zraze sa tento rok zúčastnilo takmer 25 kusov tejto žijúcej legendy. Pamätáte si, že práve takéto auto, ale žltej farby bolo v jednej z Bondoviek? Tento rok sa zraz uskutočnil na strednom Slovensku. Každoročne sa jednotlivé časti striedajú, takže sa dá povedať, že zraz je putovný. Budúci rok bude na východnom Slovensku.

Tento rok sa miestom stretnutia stal Veľký Krtíš už v piatok podvečer. Ale bohatý program pokračoval aj v sobotu, kde hneď ráno kolóna navštívila hrad Modrý Kameň. Tam, ak ste nevedeli, je múzeum hračiek a bábkarstva. Odtiaľ prešli Kačky na obed naspäť do Krtíša a následne do viníc kúsok na západ. Tam Kačky zapózovali a vodiči so spolujazdcami mohli tento moment zvečniť do pamäte fotografických zariadení.

Tak ako to je každý rok, ani teraz nechýbali kostýmy tradičného policajta a mníšky. Ak budete budúci rok v blízkosti miesta konania zrazu, tak sa určite na autá choďte pozrieť! Zatiaľ si pozrite tohtoročnú galériu.