Volkswagen Multivan PanAmericana je terénnym vanom

Volkswagen na výstave IAA vo Frankfurte prezentoval novú verziu známeho Multivanu. Pod názvom PanAmericana sa skrýva to, čo sa dá pokladať za terénnu verziu vanu. Do mierneho terénu sa bude dať ísť aj s viacerými ľuďmi na palube.

Okrem zvýšenia o 20 milimetrov sa na Multivane objavia aj nájazdové plechy vpredu a vzadu. Plastové obloženie bokov má zase zabrániť stopám po kamienkoch a kameňoch, podľa toho, či odlietajú od kolies, alebo sa okolo nich plazíte po rozbitej ceste.

Dôležité je, že všetky PanAmericany budú mať pohon všetkých kolies 4Motion, vo svete, ktorý si predstavujeme. Musia predsa, inak nemajú zmysel. Teda pokiaľ zákazník nebude chcieť predokolku so štandardnou výškou. Potom už môžu mať aj bežný Multivan a nemusia kupovať PanAmericanu, ale niektorí zákazníci sú divní a chcú len pôsobiť navonok…

Aj keď zvonka PanAmericana vyzerá ako naozaj terénny model, vnútri má dostatok komfortu, ba až luxusu. Základom je čalúnenie s alcantarou, ale koža je v ponuke za príplatok. Kožené čalúnenie volantu, hliníkové pedále, klimatizácia s automatickou reguláciou a pár ďalších prvkov je v sérii. A sériovo sú tiež gumové rohože, ktoré sa dajú ľahko umyť.

PanAmericanu budú poháňať naftové dvojlitre. Okrem štandardných, čo sú doteraz s výkonom od 75 kW (102 k) po 150 kW (204 k) sa v ponuke zjaví aj nová alternatíva s 84 kW (115 k).