V lete začne predaj nového Renaultu Trafic

Renault čakal s premiérou nového Traficu dlhšie ako pri osobných modeloch. Je to aj z dôvodu, že úžitkové auto má jednoducho dlhší životný cyklus. Takže predchodca zvládol púť od roku 2001 do tohto roku.

Už v lete ho má nahradiť nová generácia. Tú automobilka naznačila veľmi podarenou ilustráciou. Ale dopadlo to nakoniec trochu inak. Nový Trafic bude vyzerať menej radikálne ako predpovedala skica. Je síce pekný, ale stratil dávku dynamiky, ktorú napríklad konkurenčný Ford Transit Custom má.

Veľká predná maska tretej generácie spolu s tvarom svetiel pripomínajú ostatné modely. V ponuke bude až 270 verzií. Môžu za to dve dĺžky, karosovateľný podvozok, dve výšky, kombi vo vane, kombi, plechový van a mnoho ďalších variácií ponúkaných Renault Techom.

Zásadnou novinkou bude nasadenie menšieho motora 1,6 dCi. Odhadujeme, že bude dosahovať približne taký výkon ako v terajších aplikáciách. Výkon 96 kW (130 k) dokáže poriadne zacvičiť aj s dodávkou a predpokladá sa spotreba okolo 6 litrov nafty na sto kilometrov.

Do fabriky v Sandouville kvôli novej generácii investoval Renault až 230 miliónov eur. Takže ostáva len počkať na leto a test.