Úspech tímu G-Performance na Maťo Homola Tour 2014

Text by Michal Vojtko:

V sobotu, 8.3.2014, sa v obchodnom centre MAX Poprad uskutočnilo ďalšie výborné podujatie pre nadšencov motorsportu, Maťo Homola Tour 2014, na ktorom ani tím G-Performance rozhodne nemohol chýbať.

Najrýchlejšie časy na špičkovom simulátore RRS sa na trati Slovakia Ring pokúsil atakovať náš pretekár Dennis Zeťák, hneď po ňom prevetral súťažné BMW aj CEO spoločnosti G-Performance Miroslav Gallo. Po pár okruhoch testovania a adaptácii na simulátor a plné obchodné centrum, sa kolo po kole začal naplno prejavovať ich pretekársky talent a vášeň pre rýchle autá. Skúsený Dennis predviedol skvelú jazdu a s fantastickým časom 1:26,110 sa zaradil na priebežné 1. miesto rebríčka, čím prekonal doterajšieho lídra z Banskej Bystrice a za nesúťažným časom vicemajstra Európy FIA ETCC Maťa Homolu zaostal len o desatinky sekundy! Či svoje priebežné prvenstvo Dennis udrží sa však ukáže až po záverečnom podujatí, ktoré sa uskutoční 22. marca v Bratislave!

Vyjadrenie Dennisa Zeťáka (pretekár G-Performance):

Do Popradu sme prišli s jasným cieľom, poraziť zatiaľ najrýchlejší stanovený čas. Moje prvé kolo sa zastavilo na hodnote 1:29,8. Vedel som, že to ani zďaleka nie je moje maximum a stále som si zvykal na simulátor RRS. Druhá jazda už bola o 2 sekundy lepšia, stále som si ale zvykal na RRS. V tretej jazde sa mi podarilo stiahnuť čas na hodnotu 1:26,8 a vedel som, že odtiaľ to pôjde už len ťažko. Štvrtá jazda bola ale prekvapením a čas sa zastavil na hodnote 1:26,110, čo mi stačilo na to, aby som prekonal priebežného lídra Maťo Homola Tour 2014 a taktiež samotného Maťa Homolu a jeho čas z Košíc, B. Bystrice aj Žiliny a dokonca aj jeho ranný čas z Popradu. Vedel som ale, že som ešte nechal na trati minimálne 2 desatiny v treťom sektore, ktorý mi absolútne nevyšiel. Snažil som sa ešte čas vylepšiť, bohužiaľ kvôli technickým poruchám RRS simulátora to nebolo možné a tak som sa musel uspokojiť s časom 1:26,110.

Vyjadrenie Miroslava Galla (CEO G-Performance):

Cieľom v mojom prípade bolo vyskúšať simulátor RRS a zmerať si sily s ďalšími účastníkmi súťaže. Po prvom zasadnutí za simulátor RRS som bol nemilo prekvapený chýbajúcou spätnou väzbou vo volante a až nepríjemne problematickým odhadom nájazdu do zákrut, na čo som z predchádzajúcich skúseností so simulátorom Rfactor a volantom Logitech G27 nebol zvyknutý.Podľa toho sa odvíjal aj čas prvého meraného kola na nie príliš lichotivej hodnote 1:36,5. Po zvyknutí si na simulátor som sa nakoniec prepracoval tesne za 4. miesto s časom 1:30,7. S výsledkom som vcelku spokojný, budem však na sebe neustále pracovať, aby som sa časmi priblížil nášmu jazdcovi Dennisovi Zeťákovi, ktorému gratulujem k vynikajúcemu výsledku v súťaži!