Ural oslavuje kovbojov

Ural je ruská značka motocyklov, teda okrem pohoria oddeľujúceho Európu od Ázie. O pohorí ale reč nebude. Výrobca motoriek pripravil nový model. Teda model je silné slovo, skôr sa to dá nazvať novou verziou starého modelu, ale fakt vtipne vymyslenou.

V poslednej kreácii oslavuje dobrodružnú povahu originálnych amerických kovbojov. Ural sa spojil s výrobcom oblečenia a diek v Oregone, s Pendleton Woolen Mills a spolu vytvorili Ural Gaucho Rambler Limited Edition.

V USA sa bude predávať za 14 350 amerických dolárov. Všetkých 50 kusov bude mať aj sajdku a modré matné lakovanie Pacific Blue. Pendleton mal pod palcom čalúnenie a samozrejme deku pripevnenú na sajdke. Len umiestnenie nie je príliš dobré, pretože je vystavená poveternostným vplyvom a je tak možné, že si večer niekto bude musieť ľahnúť pod zablatenú prikrývku. Do štandardnej výbavy sa dostali aj prvky ako kempingový balík, držiak na batožinu a náhradné koleso.

Gaucho Rambler má ako pohonnú jednotku dvojvalec s objemom 750 centimetrov kubických produkujúci 29 kW (40 k). A keďže má sajdku, sú poháňané kvôli trakcii obe zadné kolesá.