Toyota predstavuje novú generáciu modelu Yaris

Malý mestský model od Toyoty, tradičný Yaris, sa v týchto dňoch predstavuje v úplne novej generácii. Postavený je na novej platforme GA-B, čo by malo znamenať malú revolúciu vo svete malých áut od Toyoty.

Vďaka tejto platfrome je auto kratšie a nižšie ale širšie než aktuálny model. Výsledkom je napriek tomu väčší vnútroný priestor. A samozrejme lepšia manévrovateľnosť so samotným autom, čo v meste chcete.  Karoséria je naviac oproti aktuálnej generácii aj tuhšia. Samozrejme, tiež modernejšia. Je ešte viac zaoblená a zaguľatená s veľkou prednou maskou a otvormi v nárazníkoch. Dobrým nápadom sú aj mierne vystúpené zadné blatníky, vďaka čomu auto pôsobí svalnatejšie. Dizajn interiéru je minimalistický, Toyota si ale viac dala záležať na materiáloch a použití mäkkých plastov. Novinkou je centrálny displej Toyota Touch, TFT displej prístrojového štítu a 10″ projekčný systém. V tomto ohľade sa teda Yaris mimoriadne zmodernizoval, rovnako pribudli aj bezpečnostné asistenty a LED svetlomety.

Revolúciou je nepochybne nový hybridný motor s objemom 1.5 litra nazvaný Hybrid Dynamic Force. Má tri valce, pracuje v Atkinsonovom cykle a mal by priniesť až 20% úsporu paliva. Či sa to potvrdí, ukáže až prax. Yaris bude na niektorých trhoch k dispozícii aj s 1,5 a 1,0 litrovým, klasickým zážihovým trojvalcom. Bohužiaľ, bližšie informácie o motoroch a ich výkonoch zatiaľ k dispozícii nie sú. Taktiež si budeme musieť počkať aj na ceny.