Toyota predstavila vylepšenú Supru pre rok 2021

Toyota Supra aktuálnej generácie rozhodne nie je na trhu extra dlho. Japonci si ale aj tak pripravili novú, vylepšenú verziu pre modelový rok 2021, prinášajúcú viac výkonu aj lepší podvozok.

Výkon trojlitrového šesťvalca poskočí z aktuálnych 250KW/335 koní až na 285kW/382 koní, čo nie je zrovna malý posun. Vďaka tomu je na stovke za 3,9 sekundy, čím pokoruje magickú hranicu štyroch sekúnd a zároveň prekonáva svojho predka o 0,2 sekundy. Manuálu sa ale nedočkáme ani v tejto generácii, jedinou možnosťou voľby prevodovky je osemstupňový automat. Hlíníkové brzdy majú odteraz ešte lepšie chladenie a teda aj ich odolnosť voči vädnutiu je zasa posunutá do iných sfér. Celý podvozok novej Supry je ešte viac prepracovaný a nanovo sú naladené tlmiče, riadenie, systém kontroly stability a aj aktívny diferenciál.

V kabíne je asi najzásadnejšou zmenou displej, ktorý narástol z pôvodných 6.5″ na 8.8″. Z hľadiska bezpečnosti pribudlo napríklad monitorovanie slepých uhlov či núdzové brzdenie. Nechýbajú parkovacie kamery, audio s 12 reproduktormi či AppleCarPlay.

Modelový rok novej Supry je síce označený ako 2021, predávať sa ale začne ešte tento rok. Presnejšie v priebehu júna, noví majitelia si teda s nimi ešte budú môcť naplno užiť leto. Cena zatiaľ známa nie je.