Toyota 86 s balíkom od TRD

Za skratkou TRD sa skrýva Toyota Racing Development, teda športové oddelenie Toyoty. To si pripravilo špeciálny balík pre kupé 86 modelového roku 2020.

V ňom sa skrývajú tlmiče Sachs, ktoré sú samozrejme tuhšie než tie sériové a tiež sú tu veľké brzdy Brembo vpredu aj vzadu. Toyota 86 TRD Special Edition jazdí na 18″ kolesách obutých do pneumatík Michelin Pilot Sport 4, ktoré sú mäkké a lepivé. Čo samozrejme znamená, že ich životnosť nebude veľmi dlhá. Nuž a to je všetko. Na prvý pohľad to vyzerá ako veľmi málo, avšak práve tlmiče, brzdy a podvozok sú z hľadiska ovládateľnosti tými najdôležitejšími súčasťami auta.

Inak ale všetky nové Toytoy 86 dostanú nový 7″ displej infotainmentu, ktorý podporuje AppleCarPlay aj Android Auto. Audio je naviac vybavené systémom Clari-Fi, ktorý sa stará o čistejší zvuk digitálnych nahrávok. Motor zostal nezmenený, teda dvojlitrový štvorvalcový boxer s výkonom 153 kW/ 205 koní. To platí pre verziu s manuálom, ak sa rozhodnete pre šesťstupňový automat, dostanete o 5 koní menej. Kto už by tu len chcel automat? Zákaldaná cena za verziu s manuálom začína, po prepočte, na sume 24 000 Eur, balík TRD naviac stojí dve tisícky naviac. A to nie je za kompaktný a poctivý mechanický športiak ako zo starej školy vôbec veľa.