Surferi, tešte sa, Citroën Berlingo bude mať výbavu Rip Curl

Nie je to prvýkrát, čo Rip Curl spolupracoval s Citroënom na novom modeli. Veď prvá generácia modelu C4 Cactus už túto spoluprácu ukázala. A teraz to má ešte väčší zmysel, lebo na tému Rip Curl sa rozbehol najvšestrannejší model Berlingo.

Berlingo nie je len pracovným nástrojom, ale dobre sa hodí aj na športové použitie, teda na transport za športom, či sú to už bicykle, alebo, teraz to príde, surfy. Berlingo vo verzii Rip Curl používa farebné odlíšenie tými odtieňmi, ktoré sú pre odevnú značku charakteristické. Je to anodizovaná okrová, nech to už znamená čokoľvek. Tento odtieň je okolo hmloviek, ale aj na bočnom AirBumpe. Predné dvere dostali nezameniteľnú nálepku od Rip Curlu. K celku prispievajú aj čierne prvky ako disky a kryty spätných zrkadiel.

Na sedadlách vnútri je tiež pásik rovnakej farby ako je vonku. Čalúnenie je z odolnejšej látky. Rovnaká farba ako je tá charakteristická je aj na prístrojovej doske, ale tú na fotke nemáme. Ako základ pre verziu Rip Curl prichádza Feel Pack, ktorý má vzadu tri samostatné sedadlá, ale aj 8-palcový dotykový displej, aj keď bez navigácie. Tú môžete kľudne zrkadliť z telefónu. Tak to je v prípade Feel Pack. Rip Curl tú navigáciu reálne má a má tiež cúvaciu kameru Top Vision, ktorá dopočítava obraz okolo auta. Tejto sérii pribudla aj automatická klimatizácia.

Na výber bude z troch pohonných alternatív. Všetky budú 1,5-litrové BlueHDi, ale základ bude mať 74 kW (100 k), nad ním bude stále s manuálom jeho 96 kW (130 k) verzia a najviac bude výkonnejší motor s osemstupňovým automatom. Na niektorých trhoch je už dostupný model C3 Aircross Rip Curl. U nás zatiaľ nie je Rip Curl dostupný, asi máme málo surfisticky naladených zákazníkov.