Subaru chce predstaviť každý rok nový model

Subaru má veľké plány. Chce totiž predstavovať každý rok nový model. To znie zaujímavo. Modelová ofenzíva pritom nie je až tak ďaleko. Veď nástupca XV sa ukáže už o mesiac v Ženeve. Logické je potom očakávanie 8 percentného nárastu predaja.

V roku 2018 sa zase v ponuke objaví plug-in hybrid. My predpokladáme, že ním bude nová Impreza. Rok 2019 sa ponesie v znamení nového motoru, ktorý výrazne zasiahne downsizing. No a rok 2021 bude zase tým, v ktorom pribudne do ponuky čisto elektrický model.

Nové modely budú stáť na novej globálnej platforme, ktorú využije už spomenutý nástupca XV. Platforma nebola koncipovaná len s ohľadom na spaľovacie motory, ale zvláda aj kombinované a elektrické systémy. V závislosti od modelu je pevnosť vyššia až o 70-100 percent, tuhosť až o 70 percent. Poteší aj ťažisko nižšie o 5 milimetrov.

Rok 2017 nebude len rokom XVčka, ale aj zmien, veď Fuji Heavy Industries po sto rokoch mení názov. Bude už len Subaru Corporation. História firmy sa začala písať 1. apríla 1917.

Pozrite si aj testy súčasných Subaru:
Test Subaru Levorg
Test Subaru Outback
Test Subaru Forester