Starý Range Rover so šialeným osemvalcom spravili v ECD

Ak neviete, čo je E.C.D Automotive Design, tak to sú presne tí borci, ktorí robili vymakané Defendery. Lenže vtedy si išli svoje pod názvom East Coast Defenders. Ale keď upravujú aj Range Rovery, tak by názov už asi nekorešpondoval s produktom. Preto tá zmena.

Range Rover, ktorý úpravca pripravil najnovšie je tmavočervený. A je už druhý v poradí, ktorý ECD spravili. Karoséria vyzerá ako nová, svetlá majú LEDky, disky od Kahna sú tiež super. Ale to všetko je len na odpútanie pozornosti od toho, čo sa udialo pod kapotou.

Nie, nie je tam 2,5 TD, ani originálny osemvalec s vekom už dôchodkovým. Je tam nový motor V8 s objemom 6,2 litra od Chevroletu. Je spojený so šesťstupňovým automatom. O presnom výkone nehovoria, ale motor má sériové maximum v Chevrolete Silverado. Tam dosahuje niečo cez 310 kW (420 k). To je o dosť viac ako mal 3,9-litrový osemvalec, čo montovali do auta pôvodne. Ten mal iba 132 kW (180 k).

Aj interiér prešiel zmenami. Vyzerá síce ako pôvodný, ale nové je vlastne všetko. Teda skôr nanovo spravené. Ako päsť na oko pôsobí displej v strede prístrojovej dosky. Vyzerá ako keby pochádzal z lacného kamerového systému na sledovanie okolia domu. Ale chápeme, doba si žiada infotainmenty.