Skúsili sme si virtuálnu realitu pri konfigurovaní DS7 Crossback

Na Slovensku je znova automobilka DS Automobiles. Po odmlke spôsobenej absenciou adekvátneho showroomu sa vracia a prvý DS Store je pripravený v bratislavskom Lamači v rámci predajcu Final-CD. V ponuke sú aktuálne dva modely DS3 Crossback a DS7 Crossback.

Samotný showroom má tmavé a exkluzívne pôsobiace prvky nielen zvonka, ale aj vnútri. Na stene sú vzorky kože, doplnkový sortiment je zase vo vitrínke pod fotkou Louvru. Všetko pôsobí prémiovo a autá sú v ňom výborne nasvietené. Predajňa ponúka priestor na tri kusy, z čoho pri našej návšteve boli dva kusy DS7 Crossback s výbavou Performance Line s prístrojovou doskou potiahnutou alcantarou a jeden žltý DS3 Crossback.

Showroom kombinuje kobercové plochy na chodenie s dlažbou pod samotnými autami. Jedna sekcia má však relatívne veľký priestor. Je to sekcia virtuálneho konfigurátora. A teraz subjektívne dojmy z neho: Skúsil som ho. Usadili ma do sedadla z DS3, nasadili mi na oči krabičku na virtuálnu realitu. Vybral som si DS7 Crossback. V momente som bol za volantom tohto vozidla, jedným tlačidlom som si menil stupne výbavy, druhým farbu interiéru a jednotlivé detaily ako ozvučenie a podobne. Pohľadom von zisťujem, že som v Paríži na námestí. A dokonca môžem vystúpiť von. Vystupujem a s navádzaním, aby som sa nevykotil prechádzam na miesto kde ku mne auto samo preparkuje a volím disky, farbu, strechu a ďalšie atribúty auta. Môžem pozerať z viacerých pohľadov. Námestie je prázdne, bežné davy ľudí absentujú. Som tu len ja a DS7. Škoda, že sa nemôžem po skončení konfigurácie prejsť Parížom na mnou nakonfigurovanom aute. Stačilo by okolo najvýznamnejších pamiatok.

Ale späť do showroomu. Nakonfigurované auto si môžem uložiť a predajca mi na základe konfigurácie dokáže spraviť cenovú ponuku. Každý DS bude mať záruku na 5 rokov alebo 100-tisíc kilometrov. O stave auta a asistenčných službách sa dá dozvedieť cez podporovanú aplikáciu MyDS a automobilka ponúka službu DS Valet za určitý poplatok. V rámci nej príde pri potrebe servisu niekto z DS Store, dovezie náhradné auto a následne, po vykonaní nevyhnutných úkonov auto vráti majiteľovi.

Ponuka teda obsahuje dva modely, DS3 Crossback je menší z nich a tvári sa veľkostne ako Audi Q2. DS3 má zaujímavý vzhľad so zapustenými kľučkami. Tie okrem vizuálneho aspektu vylepšujú aj aerodynamiku. DS7 Crossback zase má veľkosťou konkurovať Audi Q3. Reálne je možno trochu väčší, ale reálne prekvapenie DS7 prichádza v interiéri. Prístrojová doska Performance Line je potiahnutá alcantarou a až do takých detailov ako je potiahnutie odkladacieho priečinka v strede. Vyzerá naozaj exkluzívne.

Nový DS Store má v pláne predať viac ako 100 kusov DS tento rok. Plán je to reálny, autá sú naozaj príjemné a pekné. A odporúčame ten virtuálny konfigurátor aspoň vyskúšať.