Škoda Superb Scout začne na sume 44 590 eur

Škoda Superb v prevedení Scout je najnovšou variáciou vlajkovej lode českej značky. Predstavenie sa udialo počas majstrovstiev sveta v hokeji, kde bola Škoda hlavným partnerom.

Pripomeňme si, že Scout je verzia Superbu combi, zameraná na jazdu mimo spevnených ciest. To všetko sme však už vedeli, novinkou je, že konečne poznáme aj cenu pre slovenský trh. Zákazníci zároveň môžu začať s prvými objednávkami. Scout bude začínať na sume 44 590 eur. Tá sa týka slabšej, teda jedinej naftovej motorizácie 2.0 TDI 4×4 s výkonom 140kW/190 koní. Aj táto slabšia verzia má v štandarde pohon všetkých štyroch kolies a automatickú dvojspojkovú prevodovku DSG, LED matrix svetlomety, automatické otváranie kufra bez dotyku či obe rady vyhrievaných sedadiel. Silnejšia verzia, ktorou je 2.0 TSI 4×4 ponúkne výkon až 200 kW/ 272 koní. Rozdiel v cene je však oproti slabšej nafte zanedbateľný, silnejší Scout sa bude predávať od 45 500 eur. Pôjde teda skutočne skôr o čisté preferencie zákazníka, v ktorých cena auta nebude hrať takmer žiadnu rolu, keďže obe motorizácie stoja v podstate rovnako.

Zhrňme si ešte, že najzákladnejšie rozdiely Superbu Scout v porovnaní s bežnou verziou predstavuje plastové lemovanie blatníkov, chrómový strešný nosič, podvozok zvýšený o 15mm či off-road paket. Naviac, za sumu 2 409 eur je teraz možné doobjednať si paket Scout Plus, obsahujúci navigačný systém Columbus, komfortné telefonovanie s vlastnou SIM kartou či trojzónovú klimatizáciu Climatronic. Ďalšou lákavou položkou je virtuálny kokpit za zvýhodnených 999 eur.