Šesť dverí na Audi A8 je trochu divný nápad z Nórska

Keď si niekto kupuje predĺžené Audi A8L má buď v hlave to, že ho bude voziť šofér, alebo to, že potrebuje minúť viac peňazí ako dokáže s obyčajnou krátkou A osmou. Inžinieri a konštruktéri z Ingolstattu sa dokážu rozbehnúť a ponúknu možnosť minúť ešte viac.

Nové predĺžené predĺžené Audi A8 nie je doplnené len štýlom amerických stretched limos. Má naviac pár dverí. Šesťdverový gigant má dĺžku 6,36 metra a megarázvor 4,22 metra. Dostať všetky aspekty do fázy použiteľnosti trvalo až rok. Modrá karoséria s odtieňom Moonlight je upravená už od prvých stĺpikov.

V strope je sklený kus s dĺžkou 2,4 metra. Vnútri je viac svetla pre šesť pasažierov cestujúcich v smere jazdy. Koža Valcona, elektrické nastavenie každého sedadla a chladnička nesmú chýbať.

Zaujímavé je, že pod kapotou je celkom slabý motor. Auto s hmotnosťou 2 418 kilogramov poháňa trojlitrový turbobenzín so šiestimi valcami a výkonom 228 kW (310 k) a krútiacim momentom 440 Nm. Stovku má aj napriek veľkosti a hmotnosti za 7,1 sekundy. Maximum sa nezaobišlo bez obmedzenia na 250 kilometrov za hodinu.

Aspoň, že brzdový systém je zlepšený, pochádza z výkonnejšieho S8. Audi síce neuvádza kto je tým špeciálnym zákazníkom, ale nórska automobilová stránka autofil.no začiatkom roka naznačila, že nórska kráľovská rodina objednala A8L s nejakým predĺžením a šiestimi dverami. Má prísť na príležitosť dvadsiateho piateho výročia kraľovania kráľa Haralda.