Seat Leon s ostrejšími tvarmi v rámci športového balíka

Seat predstavil pre Veľkú Britániu balík doplnkov karosérie, ktorý sa časom určite dostane aj na Slovensko. Auto s ním vyzerá agresívnejšie. Podobný balík ponúkal Seat aj pri predchodcovi, ale tam vyzeral, ako keby otvory do neho robil niekto sekerou. Pri novej generácii je kompaktný a k autu náramne sedí.

Športovú sadu vyvinulo centrum dizajnu Seatu v meste Martorell v Španielsku. Dá sa použiť s troj a päťdverovou karosériou. Na kombi sa bude dať nainštalovať len predný nárazník. V Británii tak za 1500 libier dostanete predný nárazník komplet so zmenenými hmlovkami, za 645 libier prahové lišty a za 399 libier strešný spojler. To však nie je všetko, za ďalších 975 libier prichádza zadný nárazník s čiernym lakovaným difúzorom a športový výfuk s dvoma koncovkami za 480 libier naviac.

Všetky ceny sú s lakovaním a dopasovaním v originálnom servise. A pôvodné diely zákazníkovi ostávajú. Ak by to bolo málo, tak za 999 libier môže stáť Leon na diskoch s priemerom 19 palcov.

Takže ak si niekto v Británii kúpi Leon a má zbytočných 4 998 libier, tak si môže Leon vyšperkovať. Len pre informáciu, v prepočte to je skoro 6 tisíc eur. Za to sa dá reálne vyriešiť aj celková úprava auta. Myslíme si, že na Slovensku bude športový balík stáť menej.