Saleen paktuje s elektrickou Teslou

Saleen je známy svojimi konverziami Mustangov, ktoré nezriedka dosahujú brutálne výkony. Na Concours d´Elegance v Pebble Beach však úpravca ukázal niečo, čo sa vymyká jeho tradičnej sfére záujmu.

FourSixteen je konverzia, ktorú Saleen vytvoril z elektromobilu Tesla Model S P85. Hneď vidno, že auto je viac aerodynamické, ale o oku lahodiacich tvaroch sa asi veľmi hovoriť nedá. Teda najmä spredu nie. Vyzerá skoro ako Hannibal Lecter s náhubkom. Omnoho lepšie vyzerajú prahy a zadný nárazník s karbónovým difúzorom. Kapota do V tiež nie je posledným prvkom, ešte pribudlo krídlo dozadu a veľké 21-palcové disky.

Interiér čalúnený alcantarou a perforovanou, či dierkovanou, kožou získal čierno-bielu kombináciu. Úplne nová je aj karbónová stredová konzola.

Elektromotor je ten istý ako v štandardnej verzii. Ponúka 310 kW (416 k) a 600 Nm. Len Saleen tvrdí, že lepšil jeho komponenty a tým pádom zlepšil reakcie a výdrž. Čo je isté, tak Saleen zmenil podvozok za športovejší. Za auto aj s prestavbou pýta 152 tisíc dolárov a treba naň čakať 6 až 8 týždňov.