Renualt predstavil elektrické Twingo Z.E.

Renault predstavil elektrickú verziu svojho najmenšieho modelu Twingo, nazvanú jednoducho Z.E. Mestká mini zadokolka vo svojich útrobách skrýva elektromotor s výkonom 81 koní a 160 Nm.

Srdcom pohonu je 22-kWh batéria, ktorá váži až 165 kg. V meste by ale mala stačiť na dojazd až 250 km, čo znie dosť dobre. V kombinovanom cykle by sa mal dojazd pohybovať okolo 180 km. Plné nabitie za pomoci bežnej 2.3 kW zástrčky by malo trvať zhruba 13,5 hodiny. So silnejšou 3.7 kW nabíjačkou to ale trvá  prijateľnejších 8 hodín. Pre tých, ktorých čas tlačí ešte viac, je tu 7.4 kW verzia s ktorou je auto plne nabité za 4 hodiny. Úplným extrémom je 22 kW verzia, ktorá to zvládne za 63 minút. Samotný dizajn Twinga Z.E. je prakticky identický ako u jeho spaľovacích súrodencov. Konektor na nabíjanie je šikovne ukrytý pod viečkom, ktoré zvyčajne ukrýva hrdlo palivovej nádrže. Vďaka sprevodovaniu určenému primárne na mestké presuny a tiež aj kvôli samotnej povahe elektromotora je maximálka iba 135 km/h. Na diaľnici ste teda pred pokutami takmer úplne ochránení. Renault nehovorí, za aký čas sa Clio dostane na stovku, uvádza ale údaj o zrýchlení z 0 na 50 km/h pod štyri sekundy.

Cenu ani presný dátum dostupnosti Twinga Z.E. ešte nepoznáme. Vieme ale, že nie je jedinou elektrickou novinkou z tohto koncernu. V Ženeve sa totiž predstaví aj Dacia EV.