Renault predstavuje SUV Triber pre Indiu

India je obrovský a špecifický trh a Renualt to vie. Predáva na ňom už modely Kwid, Duster a Captur. Štvrtým do partie bude   SUV Triber, ktoré ponúkne až sedem miest na sedenie. Veľmi nápadane sa podobá na model Kwid, avšak v predĺženej verzii.

Predná maska je podobná európskym Renaultom s veľkým oblým grilom, samotné tvarovanie karosérie zasa trochu evokuje Daciu Duster. Interiér je pomerne jednoduchý ale moderne navrhnutý, s dotykovým displejom v strede, peknými digitálnymi ukazovateľmi pred vodičom a trojrameným volantom známym z európskych Renaultov. Nechýba klimatizácia či USB port, navigačný systém ale v základnej výbave chýba. Interiér ako taký je ale tvarovo pekný a nemuseli by sa zaň hanbiť ani európske verzie, kvalitu spracovania je z fotiek ťažké posúdiť.

Jedinou možnou voľbou motora je malý, iba 1.0 litrový benzín s veľmi skromným výkonom 54kW/72 koní a 96 Nm. V sedemmiestnom SUV tieto čísla môžu skutočne šokovať a v Európe by to bol prepadák, pretože pri takomto výkone ťažko očakávať nejakú jazdnú dynamiku. Lenže, kúpna sila v Indii a taktiež kvalita infraštruktúry a očakávania zákazníkov sú diamterálne odlišné. Sme si teda istí, že Renault vie, prečo použil práve tento motor. K dispozícii bude s päťstupňovým manuálom alebo sedemstupňovým automatom.

Ceny zatiaľ jasné nie sú, do predaja sa ale auto dostane už čoskoro a tak nebude trvať dlho, kým sa ich dozvieme.