Range Rover Velar má vyplniť medzeru ponuky

Range Rover predstaví v Ženeve nový model. Velar, čo je celkom divne znejúce meno, sa zaradí medzi Evoque a Sport. Vizuálne však korešponduje s tým, čo ostatné modely prezentujú. Síce sa o ňom hovorí ako o kupé, a to nielen medzi pozorovateľmi, ale aj v materiáloch automobilky, ale nie je ním úplne.

SUV-štvordverové kupé je predsa BMW X4 a Mercedes GLC Coupé. Toto je normálne SUV, len so športovejším profilom. Nech je pozicovanie podľa Land Roveru akékoľvek, Velar vyzerá naozaj dobre. Všetky poznávacie znaky sú na mieste.

Celkom šok je interiér. V strede sú pod sebou dva displeje. Vrchný je na navigáciu, hudbu a telefón a spodný ovláda klimatizáciu a systém Terrain Response. Šialená idea v reále vyzerá celkom dobre.

Ponuka motorov bude celkom tradičná a základ bude dvojlitrový turbomotor. Bude mať slušných 184 kW (250 k). Základný naftový motor bude tiež dvojliter, ale bude mať 132 kW (180 k). Vrcholom ponuky bude trojliter V6 na benzín s kompresorom a výkonom 281 kW (380 k).

Pre V6 bude sériovo vzduchový podvozok, ktorý dvihne svetlú výšku o 3,8 centimetra, čím sa sumárne čislo dostane na 25,1 centimetra. Pre štvorvalce bude v sekcii príplatková výbava.

Nebudeme sa hádať, Velar je najkrajší Range Rover súčasnosti. A naozaj to nie je koncept, aj napriek schovaným kľučkám, je to sériový model.